باحضور مدیر کل روابط عمومی وزارت علوم؛

نشست دوجانبه شورای مدیران روابط عمومی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری مناطق ۸ و ۹ کشور برگزار شد

۰۸ تیر ۱۳۹۸ | ۰۹:۱۷ کد : ۴۸۳۶۵ اخبار اخبار برگزیده
تعداد بازدید:۹۹۰
نشست دوجانبه شورای مدیران روابط عمومی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری مناطق ۸ و ۹ کشور، باحضور دکتر علیرضا عبداللهی‌نژاد مدیر کل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به میزبانی دانشگاه صنعتی قوچان برگزار شد.
نشست دوجانبه شورای مدیران روابط عمومی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری مناطق ۸ و ۹ کشور برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی قوچان، دکتر عبداللهی‌نژاد در این نشست که باحضور جمعی از مدیران و کارشناسان روابط عمومی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی استان‌های سمنان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان برگزار شد، اظهار داشت: روابط عمومی‌ها امروز باید اطلاع‌رسانی درست و دقیق از فعالیت‌های اقتصاد مقاومتی دانشگاه‌ها را سرلوحه کار خود قرار دهند و به بهترین نحو ممکن این فعالیت‌ها را منعکس کنند.
وی با بیان اینکه روابط عمومی‌ها باید همه‌جانبه فعالیت کنند تاکید کرد: امروزه باید در فضای مجازی و برنامه‌هایی که مردم حضور دارند، در سایت‌ها و رسانه‌های صوتی و تصویری و رسانه‌های مکتوب؛ تمامی فعالیت‌های وزارت علوم و دانشگاه‌های مختلف چه بزرگ و چه کوچک به بهترین وجه به سمع و نظر مردم و مسئولان رسانده شود.
مدیر کل روابط عمومی وزارت علوم با اشاره به جنگ اقتصادی تحمیلی از سوی استکبار جهانی به ایران و این مرز و بوم که وزارت علوم هم از آن متاثر شده است، گفت: روابط عمومی‌های دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم،  امروز باید حداکثر استفاده را از امکانات در اختیار خود برای اطلاع‌رسانی بهتر داشته باشند و حتی از یک گروه کوچک با کمترین اعضاء در فضای مجازی برای ارائه دستاوردها و فعالیت‌های دانشگاه‌ها و وزارت علوم گذر نکنند. 
در ادامه دکتر عبدالحسین صدرنیا معاون اداری و مالی دانشگاه صنعتی قوچان به نمایندگی از اعضای هیئت رئیسه این دانشگاه، گزارشی اجمالی از فعالیت‌های متعدد مدیریتی و اجرایی انجام گرفته در شش ساله اخیر ارائه کرد و گفت: فقط در یک شاخص یعنی افزایش سرانه فضاهای آموزشی و کمک آموزشی در این دانشگاه‌، با برنامه‌ریزی انجام شده علی‌رغم مشکلات مالی موجود در سطح کشور، با کمک‌ها و همیاری‌های خیرین و مسئولان و پیگیری نماینده شهرستان قوچان توانسته‌ایم این شاخص را به ۲.۵ برابر افزایش دهیم. 
وی ضمن معرفی دانشگاه صنعتی قوچان و جایگاه آن در سطح منطقه و کشور؛ جذب نیروهای زبده، متخصص، جوان و باانگیزه در ادارات روابط عمومی زیر مجموعه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را برای ارائه به موقع دستاوردهای دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری در سطح کشور بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود : انتخاب مدیران و کارشناسان روابط عمومی باید بادقت و تیزبینی خاصی صورت پذیرد.
مهندس حجت شاکری مدیر روابط عمومی دانشگاه صنعتی قوچان نیز در این نشست گفت: روابط عمومی امروز فقط یک شغل نیست، بلکه آمیزه‌ای از علوم سیاسی، علوم مدیریتی و روان‌شناسی و مدیریت بحران است و در روابط عمومی از قدیمی‌ترین تا جدیدترین روابط بین انسان‌ها، تکنولوژی‌های ارتباطی روز وجود دارد و الزامی است که بین تمام این موارد همپوشانی و تراز برقرار شود. 
دبیر شورای روابط عمومی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و فناوری منطقه ۹ کشور عنوان کرد: امروز اعتمادسازی، انگاره‌سازی، جریان‌سازی و ایجاد تفکر مثبت در افکار عموم از وظایف اولیه روابط عمومی‌ها است. 
در ادامه این مراسم، کارگاه آموزشی «روابط عمومی و ارتباطات با رسانه‌ها» با تدریس دکتر علیرضا عبداللهی نژاد، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.
همچنین دکتر علی افشاری مقدم مدیر روابط عمومی دانشگاه زابل به عنوان دبیر جدید شورای مدیران روابط عمومی دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی منطقه ۸ کشور انتخاب شد.